گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری مراسم بزرگداشت روز قدس در ژاپن


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم بزرگداشت روز قدس در ژاپن

همزمان با فرارسیدن جمعه آخر ماه مبارک رمضان  و روز جهانی قدس، مراسم با شکوهی در مسجد جامع توکیو با عنوان " آينده فلسطين و آوارگان فراموش شده"  روز جمعه ۱۰ خرداد ماه برگزار شد.

در این مراسم رحمانی موحد و ولید علی صیام سفرای ایران و فلسطین در ژاپن به سخنرانی پرداختند و در خصوص فلسطین و قدس مطالبی بصورت پاورپوینت ارائه گردید.

سفیر کشورمان در ژاپن در این مراسم ضمن تشکر از رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن و مسجد جامع توکیو برای برگزاری این مراسم  به بیش از ۷ دهه ظلم و ستم بر مردم فلسطین با جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی اشاره کرد و دفاع از آرمان فلسطین را مسئله اول جهان اسلام دانست و به نقض قوانین بین المللی توسط رژیم صهیونیستی، مسئله آوارگان، محاصره اقتصادی نوار غزه، قانون دولت-ملت یهود، بیهودگی روند سازش و انعطاف، مقاومت به عنوان  تنها گزینه مردم فلسطین و طرح موسوم به معامله قرن از جمله مهمترین موضوع فلسطین پرداخت.

وی افزود که ج ا ایران معتقد است اعطای حق تعیین سرنوشت، بازگشت آوارگان و تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس از اصول مسلم حقوق بین الملل و منطبق بر اصول دمکراسی است که نباید نادیده گرفته شود. 

ولید علی صیام سفیر فلسطین در ژاپن هم در ادامه گفت قدس تنها پایتخت کشور فلسطین بوده هر چند که قدس و فلسطین تحت اشغال قرار دارد.  وی گفت که بیش از ۵۰۰ هزار خانه توسط آن ها تخریب شده است و امروز ۸۶ درصد قدس شریف اشغال شده است و به راستی امروز فلسطین نیاز به عمل دارد و دیگر زمان حرف نیست و همه ما به کمک شما نیاز داریم و فلسطین هم اکنون نیازمند کمک شما دارد.


١٢:٠٩ - 1398/03/11    /    شماره : ٥٧٤١٤٩    /    تعداد نمایش : ٨٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران