گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > مراسم گرامیداشت نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن


  چاپ        ارسال به دوست

مراسم گرامیداشت نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن

مراسم رسمی آغاز نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن در اقامتگاه سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو با شرکت مرتضی رحمانی موحد سفیر ج ا ایران در ژاپن روز پنجشنبه 27 دی ماه برگزار شد .

در این مراسم کیشیدا رئیس کنونی گروه دوستی پارلمانی ژاپن- ایران و وزیر امور خارجه سابق ژاپن، اوکا مدیر کل وزارت خارجه ژاپن، کومانو سفیر اسبق ژاپن در تهران و رئیس انجمن دوستی ژاپن و ایران، تعدادی از شخصیت های فرهنگی و اساتید دانشگاه، جمعی از سفرا، تعدادی از مقامات ژاپنی تاثیرگذار در روابط دوجانبه در بخشهای مختلف و جمعی از ایرانیان مقیم حضور داشتند.

سفیر جموری اسلامی ایران در ژاپن طی سخنانی ضمن خوش آمدگویی به کیشیدا، مقامات، سفرا و میهمانان، آغاز نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن را تبریک گفت و با اشاره به پیشینه تاریخی روابط دو کشور که از قدمتی چند صد ساله برخوردار است از نقش شخصیت های ممتاز ایرانی و ژاپنی در آشنایی مردم دو کشور به فرهنگ و تمدن ایران و ژاپن تقدیر کرد.

رحمانی موحد تصریح کرد: نود سالگی روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن، سالهای دوستی و همکاری با آینده ای روشن بوده که سال 2019 فرصت مناسبی جهت توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور می باشد. در ادامه برنامه کیشیدا رئیس گروه دوستی پارلمانی ژاپن و ایران هم طی سخنانی ضمن تبریک نودمین سالگرد روابط ژاپن و ایران گفت: پیشینه روابط دو کشور به سال های ایجاد جاده ابریشم باز می گردد و در سال 1929 فصل جدیدی در تاریخ دو کشور آغاز شد و به مدت 90 سال حفظ شده است.

در این برنامه همچنین پیام وزرای امور خارجه ایران و ژاپن قرائت شد.  در بخش دیگر این برنامه به  یوتو ایماایی طراح لوگوی نودمین سالگرد روابط ایران و ژاپن و پنج شخصیت برجسته ژاپنی شامل ماتسوزاوا رئیس شورای تعاملات دوستانه بین المللی، ساساکاوا رئیس بنیاد صلح ساساکاوا، کومانو سفیر اسبق ژاپن در ایران و رئیس انجمن دوستی ژاپن- ایران، خانم اوکادا رئیس انجمن تبادلات فرهنگی ژاپن و ایران، کوبه کاتو هنرمند سفالگر که نقش موثری در گسترش روابط دو کشور داشته اند، لوح تقدیر اعطاء و همچنین از 9 نفر از حامیان ایرانی و ژاپنی این مراسم قدردانی شد.

 


١٤:٠٥ - 1397/10/28    /    شماره : ٥٥٤٠٣٣    /    تعداد نمایش : ١٣٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران