گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری هجدهمین سمینار باستان شناسان در توکیو


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری هجدهمین سمینار باستان شناسان در توکیو

هجدهمین سمینارسالیانه باستانشناسی پژوهشگران ژاپنی در باره ایران با شرکت ۸۰ نفر از محققین ژاپنی و علاقمندان به تاریخ و فرهنگ ایران در تاریخ 5/8/97 در محل سفارت ج اایران در توکیو برگزار شد.در این سمینار برخی از اعضای انجمن فرهنگی ایران و ژاپن ، انجمن دوستی موزه شرق باستان توکیو ،اساتید دانشگاه توکای و جوگاکوئن ،تعدادی از دانشجویان باستان شناسی و جمعی از علاقمندان فرهنگ و تمدن ایران زمین شرکت داشتند.

  در ابتدا مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن در سخنانی از پرفسور اوتسو تاداهیکو و همکارانشان بخاطر تلاشهای ارزنده در شناسایی ارتباطات تمدنهای باستانی ایران و ژاپن تشکر و قدردانی نمود .وی افزود که ما امروز از طریق بررسی آثار بجا مانده در اکتشافات باستان شناسی در مسیر جاده ابریشم به نحوه تعاملات فرهنگی میان هنرمندان و صنعتگران دو کشور ایران و ژاپن پی می بریم. آثار باستانی در موزه یوشواین در شهر نارا موید ارتباطات خوب میان دو ملت ایران و ژاپن بوده است . ایشان افزودند که همکاری های باستان شناسی و فرهنگی بستر مناسبی را جهت تحکیم و توسعه هرچه بیشتر روابط دو کشور در تمامی زمینه ها فراهم می آورد . سفیر کشورمان یاد اور شد سال آینده نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن بوده که با مشارکت و همکاری همدیگر این رویداد را گرامی خواهیم داشت.

در این سمینار ابتدا استاد تاکورو اداچی (Takuro Adachi)  استاد دانشگاه کانازاوا سخنانی تحت عنوان (بررسی زمانی  دوره سوم آهن در تپه های جلالیه گیلان)ایراد نمودند و سپس پرفسور سریو هارااورا (Seiro Harura) استاد دانشگاه توکای  در خصوص (تاریخ ایذه در دامنه زاگرس ) سخنرانی کردند .پرفسور تومیکوهواوکانو (Tomohiko Okano) استاد دانشگاه آیوآما اکوین سخنانی در خصوص (بررسی کلی تجارت سرامیک چین در خلیج فارس ) بیان نمودند.در پایان پرفسور اوتسو به جمع بندی این نشست پرداخته و از سفارت ج اایران در برگزاری این همایش تشکر نموده و ابراز امید واری کرد که در سالهای آتی نیز شاهد برگزاری این گرد همایی با همکاری سفارت و  مراکز علمی پژوهش ژاپنی و ایرانی باشیم .


٠٩:٤٢ - 1397/08/05    /    شماره : ٥٤٢١٥٢    /    تعداد نمایش : ١٨٠خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران