گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری سمینار گردشگری در سفارت ج ا ایران در توکیو


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری سمینار گردشگری در سفارت ج ا ایران در توکیو

«سمینار  مقصد: ایران» به منظور توسعه همکاری های گردشگری ایران و ژاپن، امروز مورخ 2/8/97 در سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو آغاز به کار نمود. در این همایش یکروزه آقای ایتارو ایشیی عضو شورای گردشگری دفتر نخست وزیری ژاپن، آقای سائیکی مشاور وزیر امور خارجه، آقای مامورو کوبوری نایب رئیس سازمان ملی گردشگری ژاپن(JNTO)، مدیر بین الملل جاتا، نمایندگان آژانس گردشگری، مدیر اجرایی انجمن تورگردانان ژاپن(OTOA) به همراه تعدادی از مدیران ارشد بخش خصوصی حوزه گردشگری ژاپن حضور داشتند. از ایران نیز یک گروه 12 نفره از شرکت های عضو جامعه تورگردانان ایران به ریاست آقای شفیعی شکیب عضو هیات مدیره آن با هدف ارائه جاذبه های گردشگری ایران و نیز تقویت تماس های خود با همتایان ژاپنی شرکت کردند.

آقای کوبوری، ضمن خوشامدگویی به نمایندگان جامعه تورگردانان ایران، از برگزاری این سمینار استقبال و ابراز امیدواری نمود كه برنامه امروز به تعميق درك متقابل و افزايش تعاملات مردمى بين دو ملت ژاپن و ايران كمك كندآقای یوشینوری یاما مدیر عامل اجرایی انجمن تورگردانان خارجی ژاپن(OTOA) بود که طی سخنانی اظهار داشت در حال حاضر ١٨ شركت عضو انجمن  OTOA اعزام تورهای گردشگر ژاپنی به ايران را بر عهده دارند. وی به فرهنگ مهمانوازى ایرانیان و اشتراكات فرهنگى بين دو ملت ژاپن و ايران اشاره کرد.آقای نیشی یاما رئيس آژانس گردشگرى نيهونباشى نیز گفت اميدوارم با تلاش هاى جناب آقاى سفير و همكاران ايشان، روابط گردشگرى بين ژاپن و ايران هرچه بيشتر ارتقاء پيدا كند.آقای یوجی ایدا مدیر امور بین الملل انجمن آژانس های مسافرتی ژاپن اظهار داشت: انجمن ما از طريق فراهم سازى فرصت، جمع آورى اطلاعات و همچنين تجارت، به ايجاد و فروش تور گردشگرى كمك می نماید. وی افزود انجام فعاليت هاى مؤثر تبليغاتى مانند برگزارى سمينار امروز به افزايش تورهاى گردشگرى و رفت و آمد توريست ها بين دو كشور كمك خواهد نمود.

مرتضی رحمانی موحد سفیر ج. ا. ایران در ژاپن نیز اظهار داشت گردشگران ژاپنی با فرهنگ و  قابل احترام هستند. ژاپن از نظر اعزام و پذیرش گردشگر کشور مهمی است. رحمانی موحد با اشاره به نودمین سالگرد برقراری روابط رسمی ایران و ژاپن در سال 2019 عنوان داشت که گسترش و توسعه همکاری ها در حوزه گردشگری می تواند یکی از مهمترین موضوعات همکاریها باشد که البته نیازمند هم افزایی و تلاش کامل دو طرف است تا بتوانیم با معرفی صحیح و واقعی ایران گردشگری دو کشور را ارتقاء دهیم. وی برنامه ریزی برای افزایش گردشگران ورودی ژاپنی در سال 2019 را از جمله اقدامات و برنامه های این سفارت خواند. وی افزود برنامه ریزی برای سفر طراحان مقاصد گردشگری ایران، سفر تورگردانان، برگزاری دوره های آموزشی، استاندارد سازی زیر ساخت ها و خدمات گردشگری را از جمله اقدامات برای افزایش همکاریهای دو کشور در حوزه گردشگری بر شمرد. رحمانی موحد به خبر خوب صدور روادید الکترونیک بدون الصاق برچسب در گذرنامه های اتباع ژاپنی از 1 آبان ( 23 اکتبر) اشاره نمود که این امر می تواند موجب افزایش انگیزه گردشگران ژاپنی برای سفر به ایران گردد

 


٠٦:٠٦ - 1397/08/03    /    شماره : ٥٤١٧٧٧    /    تعداد نمایش : ٣٠٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران