گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با تاباتا کمیسیونر گردشگری ژاپن


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با تاباتا کمیسیونر گردشگری ژاپن

مرتضی رحمانی موحد سفیر کشورمان در ژاپن با آقای هیروشی تاباتا کمیسیونر آژانس گردشگری ژاپن ملاقات و در خصوص زمینه های همکاری دو کشور در صنعت گردشگری، تعاملات دوستانه و فرهنگی و برنامه های ویژه سالگرد 90 امین سال برقرار روابط  دو کشور،گفتگو و تبادل نظر نمود.

در پاسخ به طرح موضوع امضای یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری بین دو کشور توسط سفیرکشورمان، تاباتا با تبریک انتصاب سفیر جدیدکشورمان در ژاپن با ابراز امیدواری جهت توسعه روابط دو کشور در همه زمینه ها اضافه نمود که موضوع یادداشت تفاهم همکاری های گردشگری ایران و ژاپن در دستور کار آژانس گردشگری ژاپن قرار دارد و بزودی آن را نهایی خواهیم ساخت.

سفیر کشورمان ضمن قدردانی از  پیگیری های صورت پذیرفته توسط آژانس گردشگری ژاپن، برای امضای یادداشت تفاهم همکاری گردشگری دو کشور را در توکیو یا تهران اعلام آمادگی نمود.

تاباتا ضمن ابراز خوشحالی از  سمینار گردشگری " مقصد: ایران" ، که قرار است در تاریخ 2 آبان ماه 1397 در سفارت کشورمان در توکیو برگزار گردد، از برگزاری آن استقبال و بر اهمیت این اقدامات در توسعه گردشگری دو کشور تاکید نمود.

تاباتا با اشاره به 90 امین سال برقراری روابط دو کشور در سال 1398  ( 2019)، برای دیدار از ایران ابراز علاقه نمود. مرتضی رحمانی موحدظهار داشت : " از سفر جناب عالی به عنوان مدیر موفق در زمینه توسعه و زیر ساخت گردشگری برای دیدار از ایران دعوت می نماییم. بخشی از جاذبه گردشگری ایران نیازمند توسعه و زیر ساخت است. امیدوارم در سفر شما به ایران، از تجارب شما در آن زمینه استفاده نماییم".

تاباتا با اشاره به نودمین سالگرد برقراری روابط دو کشور در سال 2019 ، از دعوت تشکر و برای سفر اعلام آمادگی نمود. تاباتا همچنین توضیحاتی در مورد اقدامات صورت پذیرفته در ژاپن برای آسایش و راحتی گردشگران مسلمان، از جمله غذای حلال، ارائه نمود.

لازم به ذکر است کمیسیونر گردشگری ژاپن، ریاست آژانس گردشگری آن کشور را برعهده دارد که  زیر نظر وزرارت زمین، زیرساخت، گردشگری و حمل ونقل فعالیت می نماید. مسئوولیت آن آژانس سیاست گذاری و تصمیم گیری در خصوص راهبرد توسعه گردشگری ژاپن است و هماهنگی های بین دستگاه های دولتی و نیز بخش خصوصی فعال را نیز برعهده دارد.


١١:٣٦ - 1397/07/30    /    شماره : ٥٤١٢٥٦    /    تعداد نمایش : ١٨٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران