گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری جلسه اصحاب رسانه های دیداری و شنیداری ژاپن با سفیر جمهوری اسلامی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه اصحاب رسانه های دیداری و شنیداری ژاپن با سفیر جمهوری اسلامی ایران

 در روز جمعه ٢٠ مهرماه تعدادی از مدیران عالیرتبه و نمایندگان شبکه های معتبر تلویزیونی، رادیویی و برخی روزنامه های تراز اول ژاپن با مرتضي رحمانی موحد سفیر کشورمان در ژاپن ملاقات و تبادل نظر نمودند.

در این جلسه که مدیران خبر و و روسای واحدهای تولید برنامه ها در مورد کشورهای خارجی  آن شبکه ها نیز حضور داشتند شرکت کنندگان ژاینی ضمن معرفی زمینه فعالیت های خود آمادگی خویش را برای همکاری رسانه ای با سفارت جمهوری اسلامی ایران اعلام نمودند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در این ملاقات اظهار داشت روابط ایران و ژاپن، روابطی است که از قدمت تاریخی و نیز پشتوانه ارتباطات مردمی و فرهنگی برخوردار است . ایشان با اشاره به آخرین وضعیت روابط دو کشور به ویژه در سطوح مقامات عالیرتبه دو کشور افزود سال آینده، مصادف با نودمین سالگرد برقراری روابط سیاسی ایران و ژاپن است و این فرصت خوبی است تا ارتباطات مردمی دو کشور بویژه در زمینه هاي علمي ، فرهنگي و گردشگری بیش از بیش تقویت شود. بدین مناسبت برنامه های مختلفی در نظر گرفته شده است که پوشش خبری آن برنامه ها توسط رسانه های ژاپني می تواند زمینه مناسبی برای شناخت متقابل بیشتر مردم از تاریخ فرهنگ و تمدن دو کشور باستانی آسیا فراهم سازد

ایشان در ادامه با اشاره به سوابق خویش در رسانه های ایران و نیز حسن همکاری با رسانه های کشورهایی که قبلا ماموریت داشته است اظهار داشت در تمامی ماموریت های دییپلماتيك خود همواره به رسانه ها توجهی خاص داشته ام و اکنون امیدوارم با شما رسانه های ژاپني روابطی خوب موثر و مثمر ثمر  داشته باشمباور جدی دارم که با همکاری شما خواهیم توانست روابط ایران و ژاپن  را به نقطه مطلوب تر برسانیم.

وی در یایان جلسه ضمن تشکر از حضور نمایندگان رسانه های ژاپن  در سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو پيشنهاد  نمود از طریق برگزاری منظم و دوره ای جلسات در آینده چارچوبي برای همکاری های منظم رسانه های ژاپني  با سفارت و نیز با همتایان ایرانی آنها فراهم گردد.


١٤:٢٥ - 1397/07/20    /    شماره : ٥٣٩٨٧٨    /    تعداد نمایش : ٢٩٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران