گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار وزیر علوم با رئیس شورای مبادلات بین المللی ژاپن


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار وزیر علوم با رئیس شورای مبادلات بین المللی ژاپن

آمادگی شورای مبادلات بین‌المللی ژاپن برای پیگیری همکاری‌های علمی با ایران

در دیدار وزیر علوم با رییس شورای مبادلات بین‌المللی ژاپن بر آمادگی شورای مبادلات بین‌المللی ژاپن برای پیگیری همکاری‌های علمی با ایران تاکید شد. دکتر غلامی در حاشیه شرکت در پانزدهمین اجلاس علم و فناوری در جامعه در برنامه «شورای مبادلات بین‌المللی» ژاپن در توکیو شرکت کرددر این برنامه "ماتسوزاوا"، رئیس شورای مبادلات بین‌المللی ژاپن با اشاره به پیشینه تاریخی و فرهنگی دو تمدن و ملت بزرگ ایران و ژاپن آمادگی این شورا را برای پیگیری همکاری‌های علمی و فناوری دو کشور اعلام کرد

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم کشورمان نیز با یادآوری حسن سابقه همکاری‌های سیاسی، اقتصادی ایران و ژاپن، گسترش همکاری آموزشی، فناوری و پژوهشی با ژاپن را جزو اولویت‌های همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برشمرد.

در این برنامه پیشکسوتان ژاپنی همکاری با جمهوری اسلامی ایران از جمله "آکومانو" دیپلمات و سفیر اسبق ژاپن در ایران (رئیس انجمن دوستی ایران و ژاپن)، رئیس مجتمع آموزشی کی‌شین و ... حضور داشتند.مشارکت در برگزاری برنامه‌های علمی به مناسبت نودمین سال تاسیس روابط رسمی دیپلماتیک ایران و ژاپن ۲۰۱۹، تاکید بر پشت سرگذاشتن شرایط سخت ایران در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی و تاکید بر ثبات ایران در میان کشورهای منطقه، تاکید بر افزایش تبادل دانشجو میان دو کشور و به‌ویژه در زمینه محیط زیست، مطالعات اقلیمی، علوم پایه و مهندسی، مطالعات منطقه‌ای و هنرهای اسلامی و ایرانی، زبان فارسی،‌ نانو و بیوتکنولوژی، علوم پزشکی، بین رشته‌ای‌ها و ... از اهم مطالب مطرح شده در این جلسه بود.

در این دیدار مرتضی رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، دکتر کی‌نژاد رئیس دانشگاه هنر اسلامی تبریز و دکتر کرمی از مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شرکت داشتند.


٠٩:٤٢ - 1397/07/20    /    شماره : ٥٣٩٨٣٨    /    تعداد نمایش : ٢١٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران