گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار اساتید و کار آفرینان ایرانی مقیم ژاپن با وزیر علوم کشورمان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار اساتید و کار آفرینان ایرانی مقیم ژاپن با وزیر علوم کشورمان

 دکتر غلامي وزير علوم، تحقيقات و فن آوري كشورمان در ادامه سفر به ژاپن كه براي شركت در پانزدهمین اجلاس علم و فناوری در جامعه،  (STS forum) انجام گرفت در تاريخ ١٧ مهرماه در نشستی با جمعی از استادان و کارآفرینان ایرانی مقیم  ژاپن در محل اقامتگاه سفارت ديدار کردند.

در این دیدار صمیمی جناب آقای دکتر  غلامی  با اشاره به ضرورت مشارکت تمامی نخبگان ايراني اعم از داخل  و خارج در ارتقای علمی و فنا وری کشور و تلاش برای رفع تنگناهای اقتصادی، به برنامه های وزارت متبوع برای ساماندهی دانشگاهها و رشته های تحصیلی و افزایش برنامه های حرفه ای و کارورزی دانشجویان و مشارکت آنها در صنعت و ... اشاره نمودند.در این دیدار همچنین اولویت همکاری های علمی بین المللی وزارت مذكور شامل : مبادلات علمی، آموزشهای فنی و حرفه ای و بین المللی سازی دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی عنوان شد.

همچنین برنامه های استفاده از خدمات آموزشی، پژوهشی  و فناوری  نخبگان  در دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی پارک های علم و فناوری و مراکز رشد باهمکاری وزارت متبوع و وزارت صنعت مورد بحث و بررسی قرار گرفت.در این دیدار گزارشی از پروژه های پژوهشی با ایرانیان مقیم خارج و آمد شد علمی آنها به کشور و اطلاع رسانی از موضوعات تحقیقاتی مورد نیاز کشور نیز مورد بررسی قرار گرفت.زمینه هایی همچون راهنمایی پایان نامه های تحصیلی، تحقیقات مشترک، اجرای دوره های کوتاه مدت و دوره های مشترک تحصیلی مطرح شد.

همچنین برخي از حضار در جلسه به اهميت همکاری استادان و کارآفرینان ايراني مقيم ژاپن در کنفرانسها علمی داخلی، همکاری با انجمن های علمی كشور و ارائه نظرات برای غنی تر شدن برنامه های علمی به مناسبت ۹۰مین سال ایجاد روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن، گسترش زبان و ادبیات فارسی ، ایجاد سامانه جامع پژوهشی ایرانیان مقیم خارج از کشور و همکاری با گروه دوستی ایران و ژاپن  نیز اشاره نمودند.

در این جلسه مرتضي رحمانی موحد سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نيز با تاكيد بر اهتمام و توجه وزارت امورخارجه بر گسترش و توسعه همكاريهاي علمي ميان دو كشور با استفاده از ظرفيت نخبگان ايراني ، در خواست نمود حضور هيات هاي علمي ج ا ايران در ژاپن افزايش تا بطور مستمر اين نشستها برگزار و بستر ارتقا همكاريها و ارتباطات جامعه ايراني علاقمند فراهم گردد.


٠٩:٤١ - 1397/07/18    /    شماره : ٥٣٩٤٦٦    /    تعداد نمایش : ٢٥٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران