گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار دانشجویان ایرانی مقیم ژاپن با وزیر علوم کشورمان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار دانشجویان ایرانی مقیم ژاپن با وزیر علوم کشورمان

دکتر منصور غلامی وزير علوم ، تحقيقات و فناوري که جهت شرکت در پانزدهمین اجلاس علم و فناوری کیوتو،  به ژاپن سفر کرده است در ادامه برنامه هاي سفر و در محل سفارت ج ا ایران در توکیو در تاریخ ۱۷/ ۷ /۹۷ با تعدادي از دانشجويان ايراني ديدار و گفتگو نمود

در این جلسه كه با حضور مرتضي رحماني موحد سفير كشورمان ،دكتر سالار آملی معاون بين الملل ، دکتر کی نژاد عضو شورای انقلاب فرهنگی و دکتر کرمی مدیر کل امور بین الملل وزارت برگزار شد ابتدا دکتر سالار آملی به پیشرفت های کشورمان در زمینه تولید علم، ایجاد پارک های فناوری و تربیت اساتید اشاره کردند.  دانشجویان نیز به ضرورت الگو برداری از ساختار پژوهشی ژاپن، رفاه پژوهشی، ارائه خدمات بیشتر به فرصت های مطالعاتی، آمادگی انجمن علمی ایسیج جهت ایجاد ارتباطات بین دانشگاههای ژاپن و ایران و پر کردن خلاء رایزن علمی در ژاپن تاکید کردند.

در ادامه دکتر غلامی وزیر علوم عنوان داشتند که فضای جلسه بیانگر کمک مجموعه علمی به بخش های مختلف کشور است. وی رسالت وزارت علوم را ایجاد بستر ارتباطی قوی بین نخبگان کشورهای مختلف فارغ از مسائل سیاسی برشمردند. وی انجام پروژه های مشترک را از یک طرف سبب علاقمندی به همکاری دو طرف و از طرفی دیگر سبب معرفی ظرفیت ها و توان علمی کشور شده که این امر به کاهش نگرانی های سیاسی دیگران کمک می کند. ایشان نهادینه شدن همکاری با مراکز تحقیقاتی را بسیار مهم دانستند که این ارتباطات سبب انتقال تجربه می گردد. وی در ادامه به تشریح عملکرد علمی و ساماندهی دانشگاههای کشور پرداخت و بر ضرورت توسعه روابط علمی بین المللی تاکید نمود.


٠٣:٣٣ - 1397/07/18    /    شماره : ٥٣٩٤٣٨    /    تعداد نمایش : ٢٥٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران