گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ملاقات سفیر ج ا ایران در ژاپن با تاکادا رئیس سازمان حمایت از شرکت های کوچک و متوسط


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات سفیر ج ا ایران در ژاپن با تاکادا رئیس سازمان حمایت از شرکت های کوچک و متوسط

مرتضی رحمانی موحد سفیر ج ا ایران در ژاپن با آقای هیروشی تاکادا رئیس سازمان حمایت از شرکت های کوچک و متوسط در تاریخ ۶ مهرماه ملاقات و گفتگو نمود.در این ملاقات تاکادا با اشاره به نقش شرکت های کوچک و متوسط در اقتصاد ژاپن اظهار داشت 3.800.000 شرکت ژاپنی تحت پوشش و حمایت سازمان ما قرار دارند. این گروه از شرکت ها بیش از  99 درصد از شرکت های فعال ژاپنی را تشکیل می دهند و بیش از 70 درصد اشتغال در ژاپن را در دسترس مردم قرار می دهند و نقطه قوت اقتصاد ژاپن به شمار می روند.

وی اظهارداشت سالخوردگی جمعیتی در ژاپن، چین، تایلند و کره جنوبی موجب بروز مشکلاتی در عرضه نیروی کار در این کشورها شده که خود یکی از موجبات کاهش رشد اقتصادی است. ولی دولت ژاپن برنامه هایی را برای مقابله با این پدیده اتخاذ نموده است که از آن جمله می توان استفاده ازICT، IT اشاره نمود که اخیرا مد نظر قرار گرفته تا بهره وری را افزایش دهیم. وی افزود برای مقابله با این وضعیت دو راهکار در پیش گرفته شده است: نخست روی آوردن به بازار های خارجی برای شرکت های کوچک و متوسط و دیگری توسعه بخش گردشگری.

وی در خصوص صنعت گردشگری اظهار داشت دولت ژاپن ورود 40 میلیون گردشگر در سال 2020 و ورود ۶۰ میلیون گردشگر در ۲۰۳۰ را هدف قرار داده است و تحقق بخشی از آن اهداف منوط به توسعه اقامتگاه های بومگردی در ژاپن است. با گذشت زمان و تحقق برنامه ها، صنعت گردشگری به یکی از صنایع بزرگ ارکان اقتصادی ژاپن تبدیل خواهدشد. درآمد سالیانه حاصل از گردشگری در اقتصاد ژاپن در سال 2030 به 15 تریلیون ین خواهد رسید.

 رحمانی موحد اظهار داشت فرصت و امکان استفاده از تجارب به صورت متقابل وجود دارد. باید بستری برای تبادل تجارب برای همکاری ها بنا نموده تا شرکت های کوچک و متوسط بتوانند با هم همکاری نمایند. اطمینان دارم با حمایت و پشتیبانی شما، همکاری های در این زمینه را آغاز و توسعه دهیم.  نمونه توسعه اقامتگاه های بومگردی در ایران  با استفاده از مدل ژاپن طی پنج  سال اخیر از 20 واحد به 600 واحد افزایش یافت و قرار است طی برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی ایران تعداد آن به ۲۰۰۰ واحد برسد.وی افزود سال ۲۰۱۹ مقارن با نودمین سالگرد برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشوراست و امید می رود در سال آتی شاهد جهش مثبت و بهترین همکاری ها دربخش شرکت های کوچک و متوسط با ژاپن باشیم.

 


٠٣:١٤ - 1397/07/09    /    شماره : ٥٣٧٧٩٥    /    تعداد نمایش : ١١٣خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران