گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > ملاقات سفیر ج ا ایران در توکیو با رئیس انجمن آژانس گردشگری ژاپن JATA


  چاپ        ارسال به دوست

ملاقات سفیر ج ا ایران در توکیو با رئیس انجمن آژانس گردشگری ژاپن JATA

مرتضی رحمانی موحد سفیر ج ا ایران با آقای تاداشی شیمورا رئیس انجمن گردشگری ژاپن(جاتا) ملاقات و درخصوص زمینه های  همکاری در صنعت گردشگری بین دو کشور گفتگو و تبادل نظر نمود.

در این ملاقات آقای شیمورا اظهار داشت ایران کشوری بزرگ و قدرتی منطقه ای است که از ظرفیت بسیار بالایی برای گردشگری برخوردار است. دولت ژاپن در حال بررسی توسعه گردشگری در ایران است. علاقمندیم با شما همفکری و همکاری نماییم تا چگونگی افزایش تعداد گردشگران از دو کشور را مورد بررسی قرار دهیم.

آقای رحمانی موحد با اشاره به نام آشنا بودن جاتا در ایران و سابقه همکاری اعضای آن با همتایان ایرانی، اظهار داشت بخش گردشگری ایران، خاطرات خوبی از گردشگران ژاپنی دارد. وی با اشاره به ظرفیت های متنوع و گسترده گردشگری ایران مطرح نمود. ایران برای همه ذائقه ها و سلیقه های گردشگران ژاپنی جاذبه های خاص خود را دارد. وی افزود مناسبت 90 امین سال برقراری روابط دیپلماتیک بین ایران و ژاپن در سال آتی، فرصت خوبی برای برگزاری یک رویداد و معرفی قوی از ایران با برگزاری یک نمایشگاه گردشگری و صنایع دستی در ژاپن است که برای اجرایی نمودن آن حمایت شما ضرورت دارد. امیدواریم در زمینه های مختلف، ازجمله افزایش تور خارجی به ایران بتوانیم از تجارب شما استفاده نماییم. 

آقای شیمورا ضمن استقبال از برگزاری آن نمایشگاه اظهار داشت کمتر ژاپنی می توان یافت که از شهر یزد،  به عنوان میراث جهانی ثبت شده، مطلع نباشد. معرفی جذابیت ایران به مردم ژاپن بسیار خوب خواهد بود. آژانس های و رسانه های ژاپنی می توانند در آن نمایشگاه حضور یابند. ذایقه گردشگر ژاپنی با گردشگر اروپایی متفاوت است. گردشگران ژاپنی بیشتر به آثار و ابنیه تاریخی علاقمند هستند و اقامت در بومگردی ها را به اقامت در هتل ترجیح می دهند. معرفی زیر ساخت های ایران نظیر راه ها، اتوبان ها به گردشگر ان ژاپنی در تشویق آنان در سفر به ایران تاثیر بسزایی دارد. بعلاوه آنکه گردشگر ژاپنی علاقمند است به صورت گروهی با استفاده از بسته های گردشگری سفر نمایند.


٠٧:٠٧ - 1397/06/23    /    شماره : ٥٣٥٠١٢    /    تعداد نمایش : ١٣٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران