گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > برگزاری مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در توکیو


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران در توکیو

مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد انقلاب با شکوه اسلامی ایران با شرکت جمع کثیری از مقامات عالیرتبه دولت ژاپن، برخی مقامات وزارت  خارجه ژاپن، سفرا و دیپلماتها و وابستگان نظامی سفارتخانه های مقیم، نمایندگان شرکتهای تجاری و بخش های اقتصادی ژاپن، شخصیت های فرهنگی و رسانه ای، اساتید و دانشجویان و تعداد زیادی از ایرانیان مقیم در محل اقامتگاه سفیر در توکیو برگزار شد.

در این مراسم ابتدا سرود جمهوری اسلامی ایران و ژاپن نواخته شد و سپس آقای ماشاء الله شاکری سرپرست سفارت ج ا ا در توکیو طی سخنانی به سابقه روابط دوستانه بین دو کشور ایران و ژاپن از زمان باستان تا به امروز اشاره کردند. وی سپس به دستاوردهای انقلاب اسلامی در زمینه کسب استقلال واقعی سیاسی و برقراری مردم سالاری در زمینه سیاسی و دستاوردهای علمی، اجتماعی و فرهنگی کشور پس از انقلاب اشاره کردند. وی بر پایبندی ایران به تعهداتش اشاره و توافق برجام را نمونه موفقی از دیپلماسی چند جانبه که می تواند الگوی موفقی برای حل بحرانهای بین المللی باشد تاکید کردند. همچنین بر ضرورت همکاری جمعی برای مبارزه با تروریزم اشاره کرده و حل بحرانهای منطقه را با مشارکت کشورهای منطقه بدون مداخله قدرتهای فرا منطقه ای میسر دانستند.

در این مراسم آقای هورایی (Horri ) معاون پارلمانی وزیر امور خارجه ژاپن ضمن اشاره به روابط خوب دو کشور و همچنین دیدارهای مقامات عالیرتبه دو کشور اشاره کرد. وی افزود که اجرای تعهدات ایران در توافق برجام که بارها از سوی سازمان بین المللی انرژی اتمی تائید شده است مورد حمایت ژاپن قرار گرفته است. 

در این مراسم میهمانان عالیرتبه ای مانند آقای کاوایی مشاور ویژه نخست وزیر در امور خارجی در حزب لیبرال دمکرات، دریادار یومیو اوتسوکا مدیر کل ستاد اطلاعات نیروی دریایی ژاپن، سرلشگر یوشی نوری اوزاکی مدیر کل ستاد مشترک ژاپن، آقای ایتو وزیر مشاور محیط زیست، آقای آکی موتو قائم مقام پارلمانی وزارت حمل و نقل، آقای یاما گیوا دبیر گروه دوستی پارلمانی ایران و ژاپن، جمعی از نمایندگان پارلمان، روسای احزاب مهم ژاپن و برخی اعضای انجمن دوستی ایران و ژاپن حضور داشتند.


٠٦:٢٥ - 1396/11/24    /    شماره : ٥٠٠١٦٥    /    تعداد نمایش : ٤٥٧خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران