گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > هفدهمین سمینار باستان شناسان ژاپنی در مورد ایران برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

هفدهمین سمینار باستان شناسان ژاپنی در مورد ایران برگزار شد

در این سمینار 80 نفر از اساتید باستان شناسان، ایران شناسان، برخی از اعضای انجمن فرهنگی ایران و ژاپن انجمن دوستی موزه شرق باستان توکیو، اساتید دانشگاه توکای و جوگاکوئن، تعدادی از دانشجویان باستان شناسی و جمعی از علاقمندان فرهنگ و تمدن ایران زمین شرکت داشتند.
در ابتدا دکتر نظر آهاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن از پروفسور اوتسو تاداهیکو و همکارانش بخاطر تلاشهای ارزنده در شناسایی ارتباطات تمدنهای باستانی ایران و ژاپن تشکر و قدردانی کرد. وی افزود که ما امروز از طریق بررسی آثار بجا مانده در اکتشافات باستان شناسی در مسیر جاده ابریشم به نحوه تعاملات فرهنگی میان هنرمندان و صنعتگران دو کشور ایران و ژاپن پی می بریم. آثار باستانی در موزه سوشواین در شهر نارا موید ارتباطات خوب میان دو ملت ایران و ژاپن بوده است. ایشان افزودند که همکاریهای باستان شناسی و فرهنگی بستر مناسبی را جهت تحکیم و توسعه هر چه بیشتر روابط دو کشور در تمامی زمینه ها فراهم می آورد.
در این سمینار ابتدا استاد کازویا شیموگاما (Shimogama) سخنانی تحت عنوان« باستان شناسی منطقه ارومیه: مشکلات و دورنمای آن » ایراد نمودند و سپس خانم ماکیکو تسومورا (Tsumura) رئیس موزه شرق باستان توکیو در خصوص شکوه ایران باستان در سکه های کشف شده سخنرانی کردند. آقای پروفسور هیدئو کوندو (Kondo) استاد دانشگاه توکای نیز در رابطه با «تمدن ایندوس و تاثیرات و تعاملات آن با غرب» ( تمدن فارس، بین النهرین و تمدن عرب ) سخنانی ایراد کردند. در پایان پروفسور اوتسو به جمع بندی این سمینار پرداختند و از سفارت ج ا ا در برگزاری این سمینار تشکر نمودند و ابراز امیدواری نمودند که در سالهای آتی نیز شاهد برگزاری اینگونه گردهمایی ها با همکاری سفارت باشند.
 


٠٦:٢٩ - 1396/07/23    /    شماره : ٤٧٩٦٧٩    /    تعداد نمایش : ٣٨١خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران