معرفی سفیر یا نمایندگی
ثبت ازدواج زن و مرد ایرانی

مدارک لازم جهت ثبت ازدواج زن و مرد ایرانی:

۱- تکمیل فرم مشخصات فردی (فرم شماره 100) و فرم ثبت ازدواج زن و مرد ایران (فرم شماره 202)ضمیمه توسط زن و مرد 

۲- اصل شناسنامه های جدید زن و مرد - درصورتیکه شناسنامه شما المثنی می باشد، باید قبلا نسبت به اخذ گواهی تجرد از ایران اقدام نمایید.

۳- رضایت نامه رسمی پدر خانم ، مبنی بر موافقت با ازدواج وی با مرد موردنظر در اولین ازدواج - چنانچه ولی زوجه مقیم خارج از کشور باشد با مراجعه به نمایندگی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به تنظیم سند اجازه نامه اقدام و چنانچه ولی مقیم ایران می باشد، با مراجعه به دفاتر رسمی نسبت به تنظیم سند اجازه نامه اقدام گردد - درصورت فوت ولی زوجه، ارائه اصل خلاصه سند ثبت فوت صادره از سازمان ثبت احوال کشور ضروری است - چنانچه زوج و زوجه دارای سابقه طلاق در شناسنامه خود می باشند، ارائه اصل طلاق نامه الزامی است

۴- گواهی نامه بهداشتی زن و مرد مبنی بر سلامتی جسمی و روحی و نداشتن هرگونه بیماری واگیردار  (علایمی مبنی بر ابتلا به بیماری‌های تالاسمی، ایدز و مقاربتی و هم‌چنین مصرف مواد مخدر و اعتیاد)- درصورتی که زوجین دارای فرزند می باشند نیازی به ارائه گواهی نامه بهداشتی نمی باشد.

الف- ایدز (AIDS)         ب- سفلیس  Syphilis)  梅毒)       ج. تالاسمی Thalassemia) サラセミア)       د. مواد مخدر Narcotic)  麻薬) 

۵- تعداد ۶ قطعه عکس جدید بیومتریک از زن (با حجاب اسلامی و بدون عینک) و مرد (بدون کلاه و عینک و کراوات)

۶- گواهی معتبر ازدواج ژاپنی و یک سری كپی آن

۷- گواهی ازدواج شرعی صادره از مراکز اهل البیت (ع) در توکیو و همچنین یک سری كپی آن، مقدار مهریه و شرایط ، یا دیگر موارد مربوط به ازدواج می بایست توسط حاج آقا ساوادا در گواهی عقد شرعی درج گردد

شماره تلفن و آدرس حجت السلام ابراهیم ساوادا جهت امور شرعی ازدواج و طلاق

TEL & FAX: 03-6432-1738

E-mail: tasajpn@gmail.com

Tokyo, Setagaya-ku, Oyamadai, 3-4-18-201

۸- دو سری فتوكپی از اقامتها ؛ گذرنامه های ایرانی و كارتهای شناسایی ملی از زن و مرد 

۹- پرداخت هزینه های خدمات کنسولی 

 

توجه:

الف) در صورت داشتن فرزند قبل از ثبت ازدواج متصدی مربوطه را مطلع فرمایید.

ب) حضور زوجین جهت امضا اسناد در سركنسولگری الزامی است.

پ ) بانوانی كه برای دومین بار ازدواج می نمایند نیازی به ارائه اجازه نامه پدر ندارند لیكن باید طلاق آنها در شناسنامه ثبت شده باشد.

ت) متقاضیانی كه ازدواج خود را در خارج از ژاپن ثبت كرده اند لازم است گواهی ازدواج محلی خود را به تأیید و ترجمه سفارت كشور محل ازدواج در ژاپن و سپس وزارت امور خارجه ژاپن و یا سفارت جمهوری اسلامی ایران در آن كشور برسانند)

ث) ثبت ازدواج در سفارت جمهوری اسلامی ایران در توکیو بدون گواهی ازدواج شرعی و تأییدیه ثبت ازدواج نزد مقامات ژاپنی (حتی زوجین ایرانی) امكان پذیر نمی باشد. بنابراین متقاضیان می بایست ابتدا ازدواج شرعی (در مراکز اسلامی مورد تایید نمایندگی) و قانونی ژاپن را انجام و با ارائه مدارك كامل به نمایندگی مراجعه نمایند.

پس از تهیه و تکمیل کلیه مدارک، برای تعیین وقت قبلی به لینک زیر مراجعه نمایید:

لینک - تعیین وقت جهت امور سجلی


جهت کسب هرگونه راهنمایی و یا اطمینان از کامل بودن مدارک خود می توانید از طریق ایمیل و یا تلفن با کنسولی تماس حاصل فرمایید .

 

لینک دریافت فرم - درخواست ثبت ازدواج زن و مرد ایرانی

نقشه سایت |  وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | جستجو | گالری تصاویر