گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
کسب خبر از وضعيت افراد

بعضي از هموطنان داخل کشور ممکن است به دليل نگراني يا دلايل قابل قبول ديگر بخواهند از وضعيت سلامتي بستگان خود که مقيم يا ساکن خارج از کشور هستند و به مدت طولاني از آنها خبري در دست ندارند، اطلاع پيدا کنند. اين افراد مي بايست براي اطلاع از وضعيت سلامتي بستگان خود در خارج از کشور به اداره امور اجتماعي وزارت امور خارجه مراجعه و ضمن تکميل پرسشنامه، درخواست تحقيق و استعلام از وضعيت ايشان را نمايند. اداره امور اجتماعي پس از دريافت درخواست يا پرسشنامه مخصوص کسب خبر (نمونه شماره 1) و همچنين مدارک و مشخصات لازم نسبت به ارسال آنها به نمايندگي مورد نظر متقاضي اقدام و در نهايت نتيجه را به درخواست کننده اعلام خواهد نمود.

دريافت فرم شماره 1

روش انجام کار:

1 - بخش کنسولي نمايندگي پس از وصول نامه اداره امور اجتماعي (همراه با ضمايم) مراتب را تا رسيدن به نتيجه مورد پيگيري و تحقيق قرار خواهد داد. در بعضي از کشورها مقامات رسمي محل ممکن است به دلايل مختلف از جمله عدم وجود مجوز قانوني براي ارائه يا اعلام اطلاعات خصوصي افراد (حتي مشخصات معمولي) خودداري نمايند که در اين صورت زمان بيشتري براي تحقيق و پيگيري مورد نياز خواهد بود.
2 - چنانچه فردي از اتباع کشور محل استقرار نمايندگي جمهوري اسلامي ايران درخواست کسب خبر از بستگان خود در ايران را داشته باشد مي بايست به وزارت امور خارجه محل رجوع نمايد. اگر کشور متبوع فرد مراجعه کننده به نمايندگي، در ايران نمايندگي سياسي يا کنسولي نداشته باشد، پذيرش و ارسال مدارک اين گونه افراد از طريق نمايندگي جمهوري اسلامي ايران صورت خواهد گرفت.         
3- اداره امور اجتماعي پس از انجام اقدامات مقتضي (استعلام يا تحقيق)، نتيجه را به نمايندگي درخواست کننده اعلام خواهد نمود. چنانچه مشخص که شود تبعه خارجي مورد تحقيق به دليل ارتکاب جرم در يکي از زندانهاي ايران بسر مي برد موضوع را در قالب "اتباع خارجي زنداني در ايران" مورد پيگيري قرار داده و براي اطلاع از چگونگي اقدام به بخش "خارجي هاي زنداني در ايران" ارجاع می نماید.     

اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران